Harry Kane je najtužniji igrač na Europskom prvenstvu 2024

Hrvatska nogometna reprezentacija ispala je u grupnoj fazi Europskog prvenstva 2024., a navijače je dirnulo žaljenje Luke Modrića. Kad se Engleska suočila sa Španjolskom u finalu, Harry Kane je postao najtužniji igrač na turniru. Kao kapetan momčadi, on je u bijelom Kupiti Nogometne Dresove još jednom učinio da reprezentacija ne stigne na prvenstvo.

Prošle sezone Harry Kane bio je pod velikim psihičkim pritiskom. Prvi put je napustio Premier ligu i preselio se u Bundesligu u Bayern München. Kane je vjerovao da ima sposobnost pomoći Bayernu da osvoji prvenstvo, ali nakon završetka ove sezone još uvijek nije osvojio nijedan trofej. Sjena uzastopnih propuštenih prvenstava uvijek je mučila Harryja Kanea. Koliko je naslova doprvaka potrebno za zamjenu za prvenstvo? Učinak Engleske na Europskom prvenstvu 2024. nije bio izvanredan, ali momčad je igrala stabilno i konačno stigla do finala. Prethodno je Engleska igrala protiv Italije, a sada im je protivnik mlada reprezentacija Španjolske. 17-godišnji Lamine Yamal vodio je Španjolsku do naslova Europskog prvenstva, dok je Julian Alvarez osvojio Copa Americu s Argentinom.

Harry Kane je igrač vrijedan hvale navijača, a jedino mu je žao što je propustio prvenstvo. Njegov transfer u Bayern München bio je jasan, samo da osvoji prvenstvo. Sljedeće sezone Harry Kane će nastaviti nositi dres Bayern Munich i nastaviti marljivo raditi na ostvarenju cilja osvajanja prvenstva. Iako bezbrojni fanovi mogu ignorirati postojanje drugoplasiranog, Harry Kane je postao simbol drugoplasiranog. On je najtragičniji igrač Europskog prvenstva 2024., željan okončanja situacije bez naslova prvaka.